dodatki do paliwa

Dodatki do paliw Black Arrow

Dodatki do paliw mogą pełnić różne funkcje. Część z nich ma za zadanie zabezpieczać, inne stosowane są profilaktyczne, jest też grupa produktów, które mają działanie czyszczące.

Diesel Skydd Black Arrow

Diesel Skydd Black Arrow to jeden z najbardziej popularnych dodatków do oleju napędowego, znany również jako ” Czarna Strzała”. Jest to depresator paliwa. Jego zadaniem jest zapobieganie wydzielaniu się parafiny kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury. Dzięki temu zapewniona zostaje ochrona układu paliwowego. Swoją skuteczność depresator zachowuje do -39°C (właściwości jak również temperatura zastosowanego oleju napędowego mają tu znaczenie).

Kiedy warto stosować dodatki do paliw?

Jakie dodatki warto stosować profilaktycznie? Dodatek do paliwa – diesel Black Arrow czy też Dodatek do paliwa – benzyna Black Arrow to produkty, po które warto sięgać niezależnie od temperatury. Korzystamy z nich, aby usunąć zanieczyszczenia z paliwa i zapewnić ochronę układu paliwowego. Uzyskujemy również zabezpieczenie przed korozją. Produkty te optymalizują pracę silnika oraz czyszczą wtryskiwacze.

Czy warto stosować środki do czyszczenia układu paliwowego?

Środki do czyszczenia układu paliwowego są szczególnie przydatne, gdy istnieje podejrzenie, że układ paliwowy w naszym aucie został zanieczyszczony. Produkty takie jak Środek do czyszczenia układu paliwowego – diesel Black Arrow, czy też Środek do czyszczenia układu paliwowego – benzyna Black Arrow umożliwią usunięcie osadów z układu wtryskowego, zaworów jak również innych elementów układu. W rezultacie, możliwe staje się przywrócenie pełnej sprawności silnika. Preparaty te mają bardziej skoncentrowany skład aniżeli dodatki do paliw stosowane profilaktycznie.

Nie zapomnijmy jeszcze o jednej bardzo ważnej kwestii. Koniecznie dobierzmy dodatek dopasowany do rodzaju paliwa wykorzystywanego w naszym pojeździe. Inne dodatki przeznaczone są dla silników diesla, inne do silników benzynowych.

Podsumowując, potrzebujemy:

  • depresatora paliwa – jeśli mamy auto z silnikiem diesla i chcemy zapewnić ochronę przed wytrącającymi się parafinami w okresie jesienno-zimowym
  • dodatków do paliwa Black Arrow – w ramach profilaktyki, w celu utrzymania silnika w czystości
  • środków do czyszczenia układu paliwowego – gdy mamy podejrzenie, że układ paliwowy został zanieczyszczony